RAVON doet vanuit het project “Een Zegen in de Delta” onderzoek naar de kraamkamerfunctie van de Zuid-Hollandse delta. Dit gebeurt door wadend te vissen met een broedzegen (groot sleepnet). Zo wordt in kaart gebracht welke jonge vissen gebruik maken van welke gebieden en kijken wij naar de kwaliteit van het habitat. Hiermee wordt inzichtelijk welke gebieden belangrijk zijn als kraamkamer voor welke vissoorten. Een belangrijk onderdeel van het project is om te kijken óf en hoe de samenstelling van de juveniele visgemeenschap verandert nu de Haringvlietsluizen op een kier staan en er weer zout water het Haringvliet in mag stromen.
Een deel van de stagetijd ben je bezig met zegenbevissingen in het veld. Zowel in zoetwater, brakwater als in de zee worden vissen onderzocht, tijdens dit project wordt een grote diversiteit aan vissoorten aangetroffen. Tijdens de bevissingen worden habitat parameters op de bevissingslocaties nauwkeurig in kaart gebracht. Een belangrijk onderdeel van deze stage zit in het analyseren van de data en de uitwerking hiervan.
Voor een kijkje in dit project zie: https://ravon.nl/zegenindedelta.
Voor verdere vragen over dit stage of de onderzoeksonderwerpen bel mij gerust. Mick Vos: 0613559173
Opmerkingen over de periode: Startmoment juni 2025. In overleg is de periode flexibel met laatste bevissingen einde augustus. Afhankelijk van type stageverslag kan het eindmoment bepaald worden.