Deze kaart geeft de verspreiding van de muurhagedis weer over de 3 perioden samen. In deze kaart is goed te zien waar de muurhagedis vroeger wel voorkwam maar tegenwoordig niet meer. Ook is er te zien op welke locaties muurhagedissen pas laat ontdekt werden of welke locaties recent zijn gekoloniseerd.
t/m 1970 De eerste melding van het voorkomen van een muurhagedis in Maastricht dateert uit 1905 en betreft een waarneming uit 1897 (Knake 1905). Hierna volgen diverse waarnemingen, ook buiten de stad, waaronder de Sint Pietersberg. Kruyntjens (1993) geeft een overzicht van meldingen van de muurhagedis in Maastricht.
Uit het verleden zijn diverse vindplaatsen bekend in het stedelijk gebied van Maastricht. Tot ver in de 19e eeuw was de hele stad op beide rivieroevers omringd door een gordel van buitenwerken met daarbinnen de Middeleeuwse stadsomwallingen. Hoewel uit die tijd niets bekend is van het voorkomen van de muurhagedis moet de stad met zijn vele kilometers muren met spleten en holen een ideaal habitat zijn geweest. De totale oppervlakte van de vestingterreinen bedroeg 255 hectare (Martin 1989).
Zie ook andere perioden: