Jelger posted on februari 17, 2010 11:41
In Nederland zijn op veel plaatsen amfibieënvoorzieningen aangelegd. Padden.nu (een initiatief van RAVON, Landschap Noord Holland, KNNV en IVN) wil een overzicht krijgen van de locaties, de voorzieningen zelf en de onderhoudstoestand. De ervaring leert namelijk dat lang niet alle voorzieningen goed (blijven) werken en dat is natuurlijk doodzonde. Soms zijn de problemen vrij eenvoudig te verhelpen; bijvoorbeeld door overgroeiende vegetatie te verwijderen of door een gat dat in de loop der tijd is ontstaan te repareren. Door hier meer inzicht in te krijgen kunnen, samen met paddenwerkgroepen en wegbeheerders, gerichte verbeteracties ondernomen worden. Zo kunnen we er gezamenlijk voor zorgen dat vele duizenden dierenlevens (extra) gered worden!
Op de site
www.padden.nu is nu een 'checklist faunapassages' opgenomen (onder het kopje ‘Oplossingen’). Hier kan iedereen informatie invullen over bij hem of haar bekende amfibieënpassages. Zo wordt er onder andere gevraagd naar vegetatie, beschadigingen, lengte/breedte en geleidingsschermen. Bij elk punt staat een duidelijke uitleg met foto's van voorbeelden (hoe moet het wel en hoe niet).
Ook als de passage wel goed functioneert, is het belangrijk deze in te voeren! De passage kan dan mogelijk dienen als voorbeeld voor andere plekken. Aan de hand van de ingevulde gegevens zal Padden.nu de passage beoordelen. Dit oordeel, en alle onderliggende gegevens, zal voor iedereen zichtbaar zijn op
www.padden.nu.